prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Svetre

Značkové svetre

Svetre

Svetre patria medzi zaužívané vrchné časti odevu mužov aj žien. Základnou metódou výroby svetra je pletenie alebo háčkovanie. Pletenie poznali ľudia už pred 2000 rokmi, avšak prvé pletené tuniky sa začali vyrábať v Anglicku v 15. storočí, kde ich z prírodnej vlny plietli ženy miestnych rybárov. Prírodná vlna si zachovávala mastnotu a tá chránila pred chladom aj vo vlhkom prostredí. Svetre sa rozšírili medzi pracujúcimi vrstvami po celej Európe a od konca 19. storočia sa s v Amerike stali obľúbenými medzi atlétmi.

Prvé svetre boli hrubé a tmavomodré a chránili športovcov pred chladom pred a po výkone. V kolekciách dizajnérov sa objavujú svetre od 20. rokov 20. storočia. Spomedzi prvých priekopníkov, ktorí svetre vo svete módy preslávili, bola napríklad aj známa Coco Chanel. V súčasnosti majú svetre mnoho variánt a vyrábajú sa z prírodných aj syntetických materiálov.

Aktuálne trendy

Len málo vecí dokáže podčiarknuť ženskú eleganciu ako dobre zvolený sveter. Posledným trendom sa stávajú huňaté svetre všetkých farieb a strihov. Ak chcete ukázať svojmu okoliu, že máte štýl, dobrou voľbou je mohérový sveter alebo angorský pulóver. Huňaté svetre sú proste zábava, sú teplé, prispôsobivé a svojou textúrou sú aplikovateľné k rozličným outfitom. Čo je ale najdôležitejšie, sú neodolateľné. Za vyskúšanie stojí okrem klasickej kombinácie pastelových farieb aj monochromatický look, kombinácia čiernej a bielej, konkrétne bieleho svetra s čiernymi šatami alebo nohavicami. Krátky huňatý svetrík prírodnej hnedej farby je ideálne skombinovať s riflami. Žena získa elegantný a zároveň neviazaný look. Dlhé svetre sú skombinovateľné s krátkou sukňou a minisukňou.

Mužské svetre v súčasnosti idú skôr po línii jednoduchších strihov a striedmych farebných kombinácií. Zaujímavou kombináciou stále ostáva kravata vytŕčajúca spod svetra. Košela s kravatou a so svetrom navrchu sú symbolom elegancie, ktorá je veľmi dobre aplikovateľná u mladých mužov.Skúsenosti a názory:

  • You got 37 608 Dollars. Gо tо withdrаwаl > https://forms.yandex.com/cloud/65db1181d04688e3db4b5bc9?hs=3343cddced26d2fdce32118992c94c51&

    vuxen3

    Odpovedať

  • You have a transaction from us. Take => https://telegra.ph/BTC-Transaction--175746-05-10?hs=3343cddced26d2fdce32118992c94c51&

    ugcy1h

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*