prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Zimné

Značkové zimné oblečenie – kolekcia 2024

Charakteristikou zimného oblečenia je ochrana pred chladnými dňami. Oblečenie musí spĺňať ochrannú aj tepelnú funkciu. Na udržovanie tepla sú najvhodnejšie materiály ako bavlna, vlna, tvíd alebo koža. Ženy si volia hrubšie kabáty, páperové bundy, svetre, doplnky ako šály, čiapky a rukavice. Muži sú na tom podobne.

Trendy zimy 2014/2015

Trendom zimy 2014/2015 sú hrubé svetre v krémovej alebo červenej farbe. Zaujímavosťou kabátov na zimu je kombinácia tvídu a kože (prípade koženky) so zapínaním na zips. Motívom ostávajú bodky a pruhy.

Čo hovoria naše obľúbené značky?

Napriek tomu, že zima je nachladnejšie ročné obdobie, šaty tento rok do skríň zakladať nemusíte. Šaty na zimu od H&M sú z teplejších materiálov, vzory sú paradoxne jarné - kvety, farebná potlač a veľké vzory.

Zimné kabáty pripomínajú módu oversize kabátov z 50. rokov. Do módy sa vracia patchwork a hrubé opasky, ktoré zdôrazňujú ženskú siluetu. Bundy a kabátiky sú doplnené o zvieracie motívy, kožušiny a pleteninu. Všetko vo veľkom množstve. Najväčším trendom sú kabátiky s kratšími rukávmi ako svetre pod nimi.

Nohavice a džíny sa opäť schovávajú do výrazných kožených čižiem po kolená. Slim strih však v móde ostáva aj na toto obdobie.

Móda na zimu od módnych znalcov a trendsetterov

Klobúky, klobúky, klobúky. Čierne, farebné, klasické, moderné, z 20. rokov... Pokiaľ sú doplnené o slnečné okuliare báť sa nemusíte.  Namiesto bundy hrubý sveter a šatka tón v tóne a kvalitné kožené rukavice.

Sukne v retro štýle výraznejšie ako zvyšok oblečenia sú stále in. Stačia creepers alebo lakované mokasíny, hrubé pančuchy, čierna voľná košeľa zapásaná do sukne a značková kabelka. A tiež nezabudnúť spomínanú kombináciu klobúk a okuliare.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*