prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Rifle

Značkové rifle

Rifle

História rifiel začína v talianskom meste Genoa, ktoré bolo známe výrobou bavlneného menčestru. Riflovinu začali používať miestni námorníci na ochranu uloženého tovaru v prístave. Tento pevný materiál bol teda využívaný v Taliansku dlho predtým, ako prišiel v roku 1873 Levi Strauss s prvým riflovým overalom.

Z Genoy boli rifle exportované do celej Európy a pravdepodobne z francúzkeho pomenovania Genoa vzniklo slovo džíny. Francúzi sa márne pokúšali napodobiť taliansku látku, čo viedlo napokon k vynájdeniu vlastnej obdoby.

Riflovina sa dostala do Spojených štátov až koncom 19. storočia a tu začína jej celosvetová sláva. Rifle boli spočiatku určené americkým baníkom a robotníkom ako pracovný odev a až neskôr sa dostali do sveta módy. Dnes už tvoria riflové nohavice základ každej kolekcie nohavíc.

Aktuálne trendy

Na tento rok sa na ženských rifliach objavuje trend, ktorý tu nebol od 80. rokov - vysoký pás. Vysoké pásy sú podľa odboníkov na módu štýlové a zároveň sa stanú komerčným hitom, pretože poskytujú možnosti najmä starším zákazníčkam “viac zakryť” ako modely s nízkym pásom. Tendencie smerovať ženské rifle smerom k vysokým pásom potvrdili aj poprední výrobcovia riflových nohavíc.

Trendové ostávajú potrhané rifle a sfarbené nohavice. Zúžené strihy zostávajú stále dominantným smerom ale stretávame sa aj so zvonovými riflami. Zúžené strihy, pestré farby rifloviny a potrhané nohavice sú trendom aj pre mužské rifle na túto sezónu. Do pánskej módy sa opäť dostávajú riflové monterky na trakoch.

Vyberte si iné značkové rifle: Etnies, Fox, Funstorm, DC, Protest, Globe, BAPE (A Bathing Ape)


Skúsenosti a názory:

  • + 0,75000 bitсоin. Receive > https://telegra.ph/BTC-Transaction--440511-03-14?hs=cfec1ee6662d140f2df6f4e1ae54869a&

    rngrep

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*