prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Tričká

Značkové tričká

Tričká

Klasické tričká sa objavili v Spojených štátoch niekedy počas Španielsko-americkej vojny. Boli určené pre vojakov a mali sa nosiť primárne ako spodný odev pod uniformou. Zakrátko sa vo vojsku ujali a boli prideľované novým vojakom ako súčasť štandardnej výbavy. V angličtine dostalo tričko pomenovanie “T-shirt” podľa svojho charakteristického tvaru pripomínajúceho písmeno T. Pôvodne vojenskú odevnú súčasť postupne preberali aj ľudia mimo vojska. Tričká začali nosiť farmári, lodiari, baníci a robotníci, ktorí ocenili ich výhodu v horúcom počasí.

Lacná bavlna a nenáročnosť starostlivosti o tričko sa stali základom pre jeho rozšírenie medzi široké vrstvy obyvateľstva. Od 20. rokov 20. storočia sa slovo “T-shirt” dostáva aj do anglického slovníka. Potlače na tričkách sa začali objavovať až neskôr, niekedy cez druhú svetovú vojnu. Od 60. rokov sa stávajú tričká pevnou súčasťou ľudského seba vyjadrenia a prechádzajú mnohými umeleckými úpravami.

Aktuálne trendy

Florálne motívy sú stále viac populárne v letnom období aj v prípade mužských tričiek. Prevládajú biele alebo svetlé tričká s potlačou ladenou do belasej farby. Okrem variácií farebných nápisov sa na tričkách objavuje potlač evokujúca ľahkosť, dovolenku a oddych.Skúsenosti a názory:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*