prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Blúzky a topy

Značkové blúzky a topy

Blúzky a topy

Voľné vrchné košele nosili v minulosti roľníci, robotníci, deti a umelci. Súčasťou ženského šatníka neboli až do konca 19. storočia. Počas viktoriánskeho obdobia sa stali blúzy súčasťou neformálneho oblečenia a začiatkom 20. storočia spolu s dlhými šatami súčaťou odevu zamestnaných žien. V tomto období sa začínajú objavovať prepracovanejšie blúzky. Medzi ozdobami sa objavuje čipka, ktorá bola predtým určená výhradne pre spodnú bielizeň. K dekoráciám sa pridáva postupne plisovanie a ďalšie nové techniky a blúzky sa stávajú pevnou súčasťou ženského odevu.

Blúzky sú vyrábané poväčšine z bavlny alebo hodvábu, v súčasnosti aj zo syntetických materiálov a spravidla nemajú goliere ani rukávy, čo je ich charakteristickým znakom. Bývajú lepšie prepracované a obsahujú viac ženských motívov ako napríklad volániky, výšivky a rozličné doplnky.

Aktuálne trendy

Známe osobnosti Hollywoodu určili pre túto sezónu jasné trendy v oblasti dámskej módy. Hviezdy na červenom koberci ukázali zhodu v tom, čo momentálne v Kalifornii “ide”. Dámy sa ukázali vo väčšine v skrátených topoch, ktoré kombinovali s elegantnými sukňami rozličných dĺžok. Niektoré zvolili uvoľnenejší štýl, iné preferovali eleganciu. Topy začínali na úrovni pásu a v mnohých prípadoch sa spodný lem dvíhal až do úrovne pod poprsím a odvážne odhaľoval vypracované brušká. Tento trend je pochopiteľne aktuálne len pre dámy, ktoré sú si isté svojou postavou a sú ochotné bruško ukázať svojmu okoliu. Celebrity nasadili latku pomerne vysoko, ale v prípade módy neexistujú kompromisy.

Vyberte si iné značkové blúzky a topy: Bench


Skúsenosti a názory:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*