prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Burberry

Značkové oblečenie Burberry

BurberryObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Burberry je britská značka, ktorá je jedinečná svojim motívom – károvanou vzorkou. Je jednou z najviac limitovaných ochranných známok. Spoločnosť je jedným z dodávateľov oblečenia pre britskú kráľovskú rodinu.

História

História značky Burberry siaha až do roku 1856, kedy si Thomas Burberry ako bývalý učeň u obchodníka s textilom otvoril vlastný obchod. V roku 1888 získal Burberry patent na gabardén, čo je nepremokavá a odolná látka, ktorá je zároveň priedušná.

Burberry získal dobré meno šitím uniforiem pre dôstojníkov, oblečením a vybavením pre expedíciu, ktorá ako prvá dosiahla južný pól.

Ďalším významným medzníkom bolo vynájdenie trench coatu, čo je vrchné nepremokavé oblečenie, ktoré sa objavilo aj vo viacerých úspešných filmoch. V 30. rokoch sa začalo vyrábať oblečenie pre letcov, ktoré tiež dosiahlo mimoriadny úspech.

Kolekcie

Kolekcie oblečenia nesú svoj typický štýl. Motív – károvaná vzorka je využívaná na dáždnikoch, šáloch, kabelkách či batožine ale aj pri klasickom oblečení z vnútornej strany.

Štýl

Štýl je poznačený svojskou anglickou módou a určením najmä pre vyššie vrstvy. Oblečenie vyjadruje nedbalú eleganciu, kvalitu a tradíciu.

 

Oficiálna stránka značky: sk.burberry.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky Burberry.


Skúsenosti a názory:

  • Janulka

    Dobrý deň, náhodou som objavila tento web, keď som hľada Burberry :) No ja túto značku poznám a chcem ju pochváliť, mám od nej už nejaké šaty aj kabáty a akurát som pozerala nejaké nové jarné kolekcie, ktoré budú aktuálne. Kto nemá hlboko do vrecka a chce skúsiť niečo nové, niečo originálne a už nie stále len tie isté značky, nech skúsi toto, myslím, že na internete sa dajú nájsť vážne skvelé veci!

    Odpovedať

Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*