prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Christian Dior

Značkové oblečenie Christian Dior

Christian DiorObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Christian Dior bol jedným z najvýznamnejších návrhárov minulého storočia  a mal nesmierny vplyv na módne trendy.

História

História značky Christian Dior sa datuje do roku 1946, kedy za pomoci textilného magnáta Marcela Boussaca založil Dior svoju prvý módny dom. Za 12 rokov sa mu podarilo rozšíriť jeho podnikateľské aktivity do ďalších 15 krajín a zamestnať vyše 2 000 ľudí.

V kolekciách New Look vyjadroval a zdôrazňoval ženskosť. Kolekcie mali úzke ramená, štíhly pás, širokú sukňu.

Pre nezhody v rodine kvôli jeho orientácii sa Christian Dior rozhodol svoju rodinu vylúčiť zo závetu ohľadom módneho domu. Kreatívnym riaditeľom sa stal jeho bývalý asistent Yves Saint Laurent, ktorý zachránil podnik pred bankrotom.

Kolekcie

Kolekcie Christiana Diora neboli len o čisto odievaní žien, návrhy doplnil aj o mužské kolekcie. Dnes nesie meno Christian Dior nielen oblečenie ale aj kvalitná kozmetika a parfémy.

Štýl

Keďže Christian Dior ako módna značka udáva trendy, je ťažké ju štýlovo zaradiť. Kolekcie však dýchajú nadčasovými prvkami v kombinácii s eleganciou a nezvyčajnými strihmi. Najdôležitejšie je, že značka Christian Dior zostala verná vyjadrovaniu ženskosti a krásy.

Oficiálna stránka značky: dior.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky Christian Dior.


Skúsenosti a názory:

  • exluna

    no dúfam, že raz budem mať dosť peňazí, aby som si mohla kúpiť nejaké šaty od christian dior, zatiaľ je to na mňa skrátka príliš moc. nedávno som bola v rakúsku v obchodoch aj s priateľom a mali tam túto značku a krásne šaty, len som otvárala oči :) ale aj pri pohľade na cenovku… ale raz si tento sen určite splním a niečo si od nich kúpim!

    Odpovedať

Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*