prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Diadora

Značkové oblečenie Diadora

Obľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Diadora je talianska značka zameraná na výrobu športového oblečenia, topánok a príslušenstva na  futbal, tenis, beh, cyklistiku, rugby so sídlami v Taliansku, Spojených štátoch, a Hong Kongu.

História

Diadora je jediný taliansky výrobca športovej obuvy  a odevov, ktorý stále vyrába svoje produkty v Taliansku. Táto tradícia  začala v roku 1948, kedy zakladateľ firmy, Marcello Daniel  začal pracovať v obchode ako mladý chlapec. Daniel, za pomoci jeho manželky, úspešne zahájil svoj ??prvý produkt, horolezecké topánky, v roku 1950. Reputácia a kvality spoločnosti rástli a jej výrobky sa stali známymi na celom  talianskom trhu. V čase ekonomického boomu  v 60.tych rokoch, si ľudia začali užívať prospechy a rekreáciu. Lyžovanie sa stalo populárnou aktivitou a Daniel sa  opäť stretol s dopytom na trhu po lyžiarskych topánkach  a prvých apres-lyžiarskych topánok. Ďalej Diadora predstavil bežecké topánky a krátko potom tenisky. V 70.-tich  rokoch prišla mladá generácia, ktorej  záujem o atletiku začal boom v priemysle so športovým tovarom. Diadora topánky stále napredovali v technológií, a to vďaka spolupráci so  šampiónmi ako Guillermo Vilas, Martin Mulligan a legendárny Björn Borg. V polovici 70. rokov  vstúpil  Diadora aj do  futbalu, kde bol podporovaný Robertom Bettegom, ktorý mu poskytol neoceniteľné informácie. Diadora Amerika je značka č. 3  v podieloch  na trhu vo futbale. V roku 1998 spoločnosť Diadora kúpila Invicta, značku outdoorového atletického vybavenia.

Kolekcie

Značka diador vyrába športové oblečenie vysokej kvality pre profesionálnych bežcov, futbalistov, cyklistov a tenistov. Kolekcie tvoria tensky, oblečenie a spodné prádlo pre mužov aj ženy každého veku.

Štýl

Štýl Diadora je pestrý a športový, zameraný na letné a indoorové športy.  Spoločnosť vyrába od roku 1998 aj kolekcie outdoor oblečenia.

Oficiálna stránka značky: diadora.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky Diadora.


Skúsenosti a názory:

  • malcomW

    ja som spokojny celkom s tym, ake oblecenie sa da kupit od diadory. ceny su velmi dobre, mam uz niekolko triciek aj mikin a kupoval som aj cez eshopy aj osobne a nemozem povedat nic zle..kvalita v pohode, nepusta to farbu ani pri dlhom prani, vydrzi to aj celodenne nosenie, za tu cenu si nemozno nic viac priat…urcite v pohode

    Odpovedať

Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*