prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU

Značkové oblečenie H&M

H&MObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

H&M alebo slovenská H a M je pôvodom švédska odevná spoločnosť, ktorá ponúka oblečenie pre mužov, ženy, teenagerov aj deti. HM má viac než 1800 obchodov v 34 rôznych krajinách a zamestnáva 73.000 ľudí. Ide teda naozaj o obraz v odevnom priemysle. Spoločnosť ponúka predovšetkým oblečenie a vo svojich obchodoch ponúka aj tovar rôznych značiek.

História

V roku 1968 získal Persson priestory na prevádzkovanie a zásoby štokholmského obchodu s loveckým vybavením Mauritz Widforss. Táto zásoba zahŕňala mužské oblečenie, čo vyzvalo Perssona, aby obchod rozšíril aj o mužské oblečenie. Následne premenoval obchod na Hennes & Mauritz, neskôr skracované na H&M. H&M má viac než 1300 obchodov v 29 krajinách a viac ako 60 000 zamestnancov. Stefan Persson, Erlingov syn, sa stal v roku 1999 výkonným riaditeľom a v roku 1998 predsedom.

V novembri 2005 sieť H&M uviedla na trh kolekciu od Stelly McCartey a v novembri 2006 kolekciu od avantgardných holandských dizajnérov Viktor & Rolf. H&M zahájila spoluprácu s Madonnou v marci 2007 a tiež v roku 2007 s Kylie Minogue v Šanghaji v Číne.

Kolekcie

H&M ponúka zákazníkom široký výber dámskej, pánskej a detskej módy. V obchode H&M na Slovensku nájdete taktiež kolekcie odevov pre teenagerov, pre tehotné ženy, a popri línií bytových doplnkov a interiérových dekorácií H&M Home sú limitované kolekcie ako sú H&M Trend a kolekcie vytvorené v spolupráci so svetovými módnymi návrhármi.

Štýl

H&M vyrába tovar pre stredný prúd, takže cena je priateľská, kvalita si však drží výborný štandard.

Oficiálna stránka značky: hm.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

Prehľad predajní oblečenia značky H&M vo Vašom okolí.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*