prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU

Značkové oblečenie Kenzo

KenzoObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Kenzo je príbeh odevnej značky, ktorá je akýmsi synonymom rozkvetu a progresívneho vývinu na poli dizajnu obliekania.

História

Módny dom Kenzo založil v sedemdesiatych rokoch minulého storočia japonský módny návrhár Kenzo Takada v Paríži. Vo francúzskej módnej metropole sa tak stal nevídaným zjavom: bol prvým tvorcom z ďalekého východu, ktorý sa dokázal presadiť na poli high fashion medzi tvrdou európskou konkurenciou a osloviť aj renomované módne redaktorky. Stal sa svojím spôsobom priekopníkom odevného dizajnu: do ponurej a otrelej módy ready-to-wear vniesol druhý dych v podobe dúhových farieb a veselých vzorov, tlmočiacich radosť zo života. Podarilo sa mu spojiť východ a západ, dva odlišné svety.

Kolekcie

Reinkarnácia značky zahŕňala aj celkovú zmenu siluety – strihy odevov sú jednoduché, čisté, a pritom nositeľné a dostatočne originálne. Dôležitú úlohu na enormnom novodobom úspechu zohral aj fakt, že oblečenie tejto značky nosia idoly mladých – od speváckych hviezd Rihanny či Ellie Goulding cez britskú modelku a moderátorku Alexu Chung až po upírskeho miláčika strieborného plátna, Roberta Pattisona.

Štýl

Priliehavé línie a excentrické textilné potlače, často inšpirované ľudovými zvykmi rôznych kultúr, spôsobili v módnom svete šok. Kenzo nenavrhoval pre osudovú ženu, ani pre odmeranú krásku. Navrhoval pre bábiku, ktorá si nadovšetko ctí mladosť, rafinovanosť i nápaditú zmyselnosť, to všetko v netradičnom, farebnom obale.

Oficiálna stránka značky: kenzo.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky Kenzo.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*