prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Kožuchy

Značkové kožuchy

Kožuchy

Kožuchy sú vo všeobecnosti považované za najstaršie formy odevu používané spočiatku ako ochrana pred mrazom a ako forma dekorácie ľudského tela. Kedy presne ľudia začali kožuchy nosiť sa nevie presne, vieme však, že dnešný typ človeka aj jeho predchodca neandertálsky človek kožuchy používali.

Popularitu si dodnes udržali najmä v chladnejších klimatických oblastiach a to kvôli  svojej výbornej schopnosti udržať nositeľa v teple. Používanosť kožuchov klesla najmä v poslednom období, kedy boli kožušiny nahradené novými lacnejšími syntetickými materiálmi, ktoré poskytli adekvátnu náhradu. K poklesu výroby kožuchov prispeli aj početné kampane aktivistov za práva zvierat. Kožuchy sú v rozvinutej spoločnosti v súčasnosti viac symbolom sociálneho statusu ako prostriedkom na udržanie tepla.

Aktuálne trendy

Pravé kožuchy sú stále ikonou blahobytu a luxusu, no nedá sa povedať, že by boli dnes trendové. Človek odetý v kožušine nezodpovedá obrazu enviromentálne uvedomelého moderného človeka 21. storočia. To ale neznamená, že kožuchy nie sú in. Práve naopak, len pravú kožušinu nahrádzajú zväčša umelé. Či sa už jedná o pravé alebo umelé, kožuchy sú v zime trendové vždy. Farbám dominuje čierna, biela a hnedá, no objavujú sa aj extravagantnejšie modely červenej, ružovej, neónovej farby a pod. Keď prídeme na strih a dĺžku, úplná klasika je kožuch, ktorý klesá niečo nižšie bedier. Rukávy sú štandardne dlhé. Úplnou novinkou sú trištvrťové rukávy, ktoré poskytujú priestor pre odhalenie rukávov blúzky pod kožuchom. V kombinácii so sukňou a čižmami sú veľmi populárne kratšie kožuchy siahajúce len po pás. Dlhé kožuchy vyvolávajú osobitný dojem a je preto otázne, či sú vždy vhodnou voľbou pre mladú ženu.


Skúsenosti a názory:

  • You have received 1 message(-s) # 948. Go >> https://forms.yandex.com/cloud/65a8ee1af47e730dddcb7638/?hs=f49c89a5e12488e502826dde89ba5dab&

    onpb9p

    Odpovedať

  • Withdrawing 45 185 US dollars. Withdrаw >>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--218540-03-14?hs=f49c89a5e12488e502826dde89ba5dab&

    8tl7lm

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*