prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Lacoste

Značkové oblečenie Lacoste

LacosteObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Spoločnosť založil známy tenista René Lacoste, ktorý po ukončení kariéry skúsil podnikateľskú dráhu. Logo krokodýlka značka získala vďaka prezývke, ktorú René dostal na Davis Cupu. Oblečenie a predovšetkým kvalitné topánky Lacoste sú celosvetovo vyhľadávané. Veľmi obľúbená je aj špecifická vôňa parfumov. Cena výrobkov Lacoste sa pohybuje vo vyšších reláciách. Ak však hľadáte nadčasovú a kvalitnú módu, potom je oblečenie Lacoste práve pre vás.

História

Firmu založil v roku 1933 známy francúzsky tenista René Lacoste spolu s André Gillierom. Po ukončení svojej športovej kariéry sa rozhodol skúsiť šťastie v móde. K výtvarnej značke preslávenej firmy mu poslúžila jeho prezývka Aligátor, ktoré mu prisúdili americkí novinári. Vznikla po tom, čo mu jeho kapitán na Davis Cupu prisľúbil kúpiť za vyhraný dôležitý zápas krokodílej kufor, ktorý sa Renému tak páčil. Od roku 1963 firmu spravoval jeho syn Bernard Lacoste, ktorý neskôr odovzdal žezlo vo firme mladšiemu bratovi Michaelovi .

Kolekcie

Dnes je Lacoste podnik, ktorý už sa zďaleka nezameriava len na milovníkov bieleho športu. Naopak, mnohí si firmu spájajú skôr s golfovými ihriskami, kde sa to zelenými krokodíly na rôznych častiach odevov a doplnkov len hemží. Lacoste ale šije aj odevy, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie, teda aj do práce alebo pre voľný čas. Sú klasické, nadčasové a hlavne veľmi kvalitný, čo sa týka aj doplnkov ako topánky, tašky, hodinky, okuliare alebo vône. Práve tie patria v parfumériách k najobľúbenejším.

Štýl

Je veľmi svieži a moderný, napriek tomu si zachováva svoj ??klasický a nezameniteľný štýl. Návrhár Christopher Lemaire, ktorý sa stal kreatívnym riaditeľom značky pred siedmimi rokmi, vsádza tento rok na svetlé farby, hlavne bielu a žltú v kombinácii s námorníckou modrou. Strihy sú jednoduché, ale veľmi prepracované. V kolekcii samozrejme nechýbajú ani rôznofarebné legendárny polo tričká, ktorá už dávno nepatria len na kurt.

Oficiálna stránka značky: lacoste.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky Lacoste.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*