prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Legíny

Značkové legíny

Legíny

Legíny prešli mnohými vývojovými zmenami ale ako súčasť mužského a ženského odevu existovali už pred stáročiami. Oddelené nohavice, nosené mužmi v Európe od 13. do 16. storočia boli tiež istým druhom legín. Iný typ legín nosili škótski horali aj americkí Indiáni. Od Indiánov prebrali legíny belosi a začali ich nosiť v americkej divočine. V chladnejších oblastiach, najmä v Rusku a v Kórey ostali ženy nosiť legíny až do súčasnosti. Od 19. storočia nosili vojaci rôznych armád kratší typ legín cez lítkovú časť nohavíc, aby sa chránili pred preniknutím nečistôt do topánok. Legíny vo forme obtiahnutých nohavíc končiacich na členkami sa presadili v móde od 60. rokov 20. storočia.

Aktuálne trendy

Legíny sú v súčasnosti veľmi populárne a začínajú sa dokonca presadzovať aj v mužskej móde. Sú kombinovateľné s mnohými ďalšími kusmi odevu a dokážu v správnej kombinácii vytvoriť u nositeľky štýlový dojem. Netreba však zabúdať na možnosti vlastnej postavy. Legíny sa jednoznačne nehodia pre silnejšie ženy, ktorých krása vynikne lepšie v inom type oblečenia. Najčastejšou kombináciou sú legíny a sukňa, prípadne dlhý top a legíny. Hlavné využitie legín u žien aj mužov je stále v športe, tanci a cyklistike.

Mužské legíny sa výraznejšie do módy dostávajú od roku 2007, kedy boli predstavené modely špeciálne určené pre mužov. Ako trend pre mužov na jar a leto boli predstavené pre rok 2011. Primárne boli určené pre kombináciu legíny, šortky a dlhé tričko. V posledných rokoch minulej dekády sa mimoriadne populárnymi stali lesklé legíny imitujúce kožu a latex. Najfrekventovanejšou farbou ostáva aj naďalej čierna, no k dispozícii sú aj strieborné či zlaté.

Vyberte si iné značkové legíny: Adidas, Reebok, Black CraftSkúsenosti a názory:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*