prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Makyta

Značkové oblečenie Makyta

MakytaObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Makyta je slovenský výrobca dámskych odevov s vysokou kvalitou a prijateľnou cenou. Púchovská Makyta dodáva odevy pre také značky ako sú Armani, Prada, Versace, Valentino, Byblos, alebo Max Mara. Export pre svetovo uznávaných módnych gigantov tvorí až osemdesiat percent celej produkcie. Vlastná značka tvorí osem percent.

História

Okresný úrad v Žiline 2. apríla 1939 povolil činnosť a zároveň vydal živnostenský list firme „Prvá slovenská továreň odevov, úč. spol. Bratislava“, ktorá začala výrobu so 150 zamestnancami v budove bývalého Melantricha v Žiline začiatkom septembra 1939. V roku 1941 už firma zamestnávala 300 ľudí a mala vlastnú obchodnú sieť 9 predajní, ktorá sa o 4 roky rozrástla na 120 predajní. Rozvoj výroby si vyžiadal väčšie výrobné priestory. Fabrika bola v roku 1948 znárodnená. V roku 1994 sa stala Makyta akciovou spoločnosťou.

Kolekcie

Kolekcie ženských odevov obsahujú spoločenskú klasiku, luxusnú kolekciu a inovatívnu trendovú kolekciu.

Štýl

Makyta zanechávala mylný dojem, že je určená najmä pre staršie ročníky. Avšak kolekcie Makyty zdôrazňujú ženskosť, jemnosť a rafinované línie. Napriek výraznejším motívom si ponecháva Makyta určitú dávku konzervatívnosti.

 

Oficiálna stránka značky: makyta.sk

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

Prehľad predajní oblečenia značky Makyta vo Vašom okolí.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*