prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Všetky značky > Marks&Spencer

Značkové oblečenie Marks&Spencer

Marks&SpencerObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Marks & Spencer patrí k najznámejším obchodným spoločnostiam vo Veľkej Británii a taktiež, čo do výšky obratu, je najväčším britským predajcom odevov. Druhý zdroj prímov tvorí predaj potravín vo vlastných predajniach Simply Food. Tretí, menší zdroj príjmov tvorí predaj domácich potrieb a nábytku.

História

História spoločnosti Marks & Spencer sa datuje od roku 1884, keď ruský emigrant Michael Marks otvoril svoj stánok na trhovisku Kirkgate v anglickom meste Leeds. Desať rokov na to sa spojil s Tomom Spencerom, ktorý pracoval ako pokladník vo firme I. J. Dewhirst a spoločne založili Marks & Spencer. Spoločnosť Dewhirst je dodnes jedným z dodávateľov Marks & Spencer. V roku 1920 prijala spoločnosť v tej dobe revolučnú nákupnú politiku a začala nakupovať tovar priamo od výrobcov a nie od veľkoobchodníkov. V roku 1926 sa spoločnosť stala akciovou spoločnosťou a v dnešnej dobe ma vyše 300 tisíc akcionárov. V roku 1928 spoločnosť zaviedla obchodnú značku St Michael, pod ktorou predávala všetok svoj tovar. Značka St Michael prežila až do konca 90. rokov 20. storočia.

Kolekcie

Marks & Spencer ponúka kompletný sortiment tj. dámske, pánske a detské odevy, spodnú a nočnú bielizeň, dámsku obuv, odevné doplnky, toaletné potreby a kozmetiku. Nechýba ani široká ponuka potravín vrátane mrazeného tovaru a čerstvé pekárenské výrobky aj vín.

Štýl

Marks&Spencer prezentuje elegantný nenútený štýl nielen do práce ale aj na všedné dni. Dizajn odevov kladie dôraz na dokonalosť, presné strihy, kvalitné materiály a nevtieravé motívy. Štýl Marks&Spencer je vyhladávaný nielen medzi mladou geneeráciou ale aj seniormi vďaka širokému výberu sortimentu.

Oficiálna stránka značky: marksandspencer.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

Prehľad predajní oblečenia značky Marks&Spencer vo Vašom okolí.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*