prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Plavky

Značkové plavky

Plavky

Plavky sú špecifický druh oblečenia, pretože sa využíva najmä v letných mesiacoch a plní funkciu ochrany tela pri letných športoch ako plávanie. Najčastejšie teda vidíme plavky pri vodných plochách.

Plavky v devätnástom storočí neboli také, aké ich poznáme dnes. Nosili sa kúpacie plášte, v druhej polovici storočia to boli ľahšie šaty previazané stuhou. Na začiatku dvadsiateho storočia sa stala priekopníčkou v strihu plaviek austrálska športovkyňa Anette Kellerman, ktorá vyhrala súd nad prísnymi podmienkami dámskych plaviek.

Postupne sa plavky skracovali, aby spríjemnili pobyt ženám vo vode. V päťdesiatych rokoch prišli do módy bikiny, ktoré najskôr vyvolali vlnu nevôle, no neskôr sa stali veľmi obľúbenými aj vďaka Marilyn Monroe.

Sedemdesiate roky hlásali návrat j jednodielnym plavkám, v osemdesiatych rokoch sa spodný diel postupne vykrajovať až do tanga rozmerov. Deväťdesiate roky zase urpavili tvar košíčkov, ktoré boli čoraz menšie.

Aktuálne trendy

V súčasnosti sú plavky v  móde akéhokoľvek strihu, či jednodielne, tankiny alebo bikiny. Dôraz sa kladie na farebnosť, motívy, tvary. Zaujímavé sú prestrihy plaviek, zdobenie, strapce, kovové doplnky a samozrejme obľúbený vrchný diel bez ramienkov.

Vyberte si iné značkové plavky: Adidas, Arena, Anita, TricoLinePridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*