prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domov > Sukne

Značkové sukne

Sukne

Zo slamy pletená ženská sukňa z roku 3900 pred Kr. bola nájdená v jaskynnom komplexe v Arménsku a je zrejme najstaršou zachovanou sukňou na svete. Sukne nosili v priebehu histórie ženy aj muži. Forma ženskej sukne sa začala rýchlo meniť v Európe už v 19. storočí. Nikdy v predošlom období nedochádzalo k tak rýchlym zmenám ako práve vtedy. Pás sukne začínal pôvodne pod úrovňou pŕs a pozvoľna klesal s vývojom až na prirodzený pás ženy. Strih sukne bol pôvodne rovný a neskôr sa vyvíjali až do zložitých tvarov s vnútornou konštrukciou a podperami.

Slušne odetej žene nesmeli byť v minulosti vidieť ani členky, preto sukne končili až pri zemi. Spodný lem sa definitívne vzďaľuje od zeme niekedy okolo roku 1915. Dĺžka sukne sa v 20. storočí predlžovala a skracovala až dosiahla svoju najkratšiu podobu začiatkom 70. rokov.

Aktuálne trendy

Na tento rok dominujú sukne strednej dĺžky s lemom končiacim pod kolenami. Prevládajú pestré farby a kvetinové motívy. Na leto sú v ponuke aj ľahšie verzie sukní s cez pás preveseným spodným lemom a rovné sukne končiace nad kolenami. Ženy majú možnosti výberu od minisukní, ktoré v lete nikdy nebudú nevhodnou voľbou,  až po klasické elegatné dlhšie sukne.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*