prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU

Značkové oblečenie YSL

YSLObľúbenosť: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Yves Saint Laurent je značka, ktorá nesie meno svojho zakladateľa. YSL je symbolom kreativity a luxusu.

História

Yves Saint Laurent odchádza do Paríža, kde pracuje v módnom dome Dior. Vo veku 21 rokov sa stáva kreatívnym riaditeľom Dior. Snažil sa o nositeľnosť Diorových prvkov. V roku 1961 založil značku YSL, ktorá vyjadrovala umenie Andyo Warhola. Pokúšal sa o unisex oblečenie. Od roku 1971 predstavil líniu YSL Beauté s kolekciou parfumov a dekoratívnej kozmetiky. Keďže Sainbt Laurent bol najmä umelcom a nie obchodníkom, po čase sa musel s väčšou časťou značky rozlúčiť a tvoril už len haute couture.

Kolekcie

Kolekcie YSL sa odvíjali najmä od kreatívnych riaditeľov značky. Unisex kolekcia je známa, že dala do rúk ženám nohavicový kostým a moc. Excentrické modely nového kreatívneho riaditeľa sú imporvizované a radikálne, kdežto desaťročie dozadu bola značka YSL skôr symbolom luxusu a elegancie.

Štýl

Štýl značky YSL charakterizuje luxus, od minimalistických unisex kolekcií s nadčasovou eleganciou po výrazné a nekonvenčné modely.

Oficiálna stránka značky: ysl.com

Nájdite predajňu oblečenia vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa oblečenia značky YSL.


Napísať komentár k značke

Podelte sa o svoje skúsenosti s touto značkou oblečenia, jej kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každý príspevok.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

*